Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Elektroniczny duet z Krakowa trudno sklasyfikować. Na co dzień występujący w rockowym Clock Machine stworzyli na rodzimej scenie projekt nowatorski. Nie mając wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą.

W czerwcu 2016r. za sprawą wytwórni Iglo Records ukazał się debiutancki LP „Discobolus”. Premiera miała miejsce 24 czerwca 2016r. Premiera kolejnego, drugiego LP „Orell” wydanego we współpracy z wytwórnią Iglo Records miała miejsce 18.12.2017r. Płyta zrobiła sporo zamieszania na rynku muzycznym, co poskutkowało całkowicie wyprzedaną wiosenną trasą koncertową w 2018r. Następnie zespół zagrał kilka koncertów w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna.

Latem zespół zagrał na największych polskich festiwalach (Open’er, Audioriver, Krakow Live Festival, OFF Festival, Męskie Granie). Po półrocznej przerwie, w styczniu 2019 roku, duet wystąpił na Eurosonic Noorderslag – showcase’owym festiwalu w Groningen.

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>