1. Gdzie dokładnie obywa się festiwal?

Wszędzie. Koncerty odbywają się w Kamieniołomach. Strefy i Przygody rozsiane są po całym mieście i okolicach. Bezspinkowe poruszanie się ułatwi Wam festiwalowa Dobra Mapa i harmonogram.

2. Gdzie i kiedy można wymienić karnety na opaski?

Karnety na opaski można wymienić w Punkcie Informacyjnym / Kasach na Rynku lub w przy wejściu do Kamieniołomów.

Punkt Informacyjny / Kasy na Rynku funkcjonują:

  • we środę – od 12:00 do 22:00
  • w czwartek, piątek i sobotę – od 10:00 do 17:00

Punkt Informacyjny / Kasy przy wejściu do Kamieniołomów funkcjonują:

  • w czwartek, piątek i sobotę – od 18:00 do 24:00

3. Czy na miejscu będzie można kupić karnety?

O ile nie wyczerpią się pule będzie to można zrobić w miejscach wymienionych w punkcie 1. Dla bezspinkowego komfortu zachęcamy jednak do zakupów w przedsprzedaży w sekcji Karnety.

4. Czym różnią się od siebie te wszystkie karnety?

Tutaj staraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

5. Czy festiwal jest przyjazny zwierzętom?

Ze zwierzętami można wejść na każdą ze stref festiwalowych poza strefą koncertową w Kamieniołomach oraz polami namiotowymi. Na każdej ze stref za zachowanie zwierząt odpowiedzialność ponosi właściciel.

6. Jakie są Oficjalne Pola Namiotowe Kazimiernikejszyn?

Oficjalnym Polem Namiotowym Kazimiernikejszyn jest Pole Namiotowe z Ciężarówką.

7. Czy można wymienić karnet na opaskę oraz otrzymać zawieszkę na namiot bezpośrednio na polu namiotowym?

Nie. Przed zameldowaniem się na polu namiotowym trzeba obowiązkowo wymienić karnet na opaskę oraz odebrać zawieszkę na namiot w Punkcie Informacyjnym / Kasach na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Godziny ich funkcjonowania znajdziecie w punkcie 2. powyżej. Koniecznie pamiętajcie o tym, żeby nie przychodzić / nie przyjeżdżać na pole namiotowe przed dokonaniem tej wymiany..

8. Kiedy startują i do kiedy funkcjonują Festiwalowe Pola Namiotowe?

Oficjalne Festiwalowe Pole Namiotowe budujemy specjalnie dla Was na czas trwania festiwalu – nie jest to pola całoroczne. Otwieramy je we środę 12 lipca 2023 r. o godzinie 12:00. Pamiętajcie jednak, że wcześniej musicie wymienić Wasze karnety na opaski oraz odebrać obowiązkowe zawieszki na namiot, bez których nie rozbijecie namiotu na polu. Opaski i zawieszki odbierzecie w Punkcie Informacyjnym na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Patrz punkt 2. Pola namiotowe funkcjonują do niedzieli 16 lipca 2023 r. do godziny 12:00.

9. Mam już karnet, ale bez pola namiotowego – czy mogę je dokupić?

Tak, w sekcji Karnety możesz dokupić samo pole namiotowe do karnetów 3-dniowych (piątek – niedziela), 4-dniowych (czwartek – niedziela) i 5-dniowych (środa – niedziela).

10. Czy można kupić pole namiotowe na 1 dzień?

Oficjalne Pole Namiotowe Kazimiernikejszyn można kupić jedynie w opcji 3-dniowej (piątek – niedziela), 4-dniowej (czwartek – niedziela) i 5-dniowej (środa – niedziela). Jeśli potrzebujesz pola na krócej, polecamy skorzystać z innych pól namiotowych dostępnych w okolicy.

11. Czy mogę kupić wstęp na jednym Oficjalnych Pól Namiotowych Kazimiernikejszyn nie posiadając karnetu festiwalowego?

Niestety, nasze pola przeznaczone są jedynie dla festiwalowiczy.

12. Czy mogę kupić bilet na jeden koncert?

Niestety nie ma takiej możliwości, ale jeżeli nie możesz zostać na cały festiwal, możesz kupić karnet jednodniowy (Karnet Dobry), który uprawnia Cię do wejścia na wszystkie koncerty, które odbywają się danego dnia oraz wszystkie atrakcje odbywające się w innych strefach tego dnia.

13. Czy dzieci mogą uczestniczyć w koncertach i w jakim wieku wchodzą za darmo?

Tak mogą. Dzieci do 10 roku życia włącznie wchodzą gratis, a od 11 do 15 roku życia włącznie – za 50% ceny.

14. Czy pod strefą koncertową w Kamieniołomach jest parking?

Tak, miejsca parkingowe znajdują się naprzeciwko Kamieniołomów przy ul. Krakowskiej oraz przed Hotelem Spichlerz. Są to parkingi improwizowane, którymi staramy się trochę zarządzić, ale nie spodziewajcie się cudów.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak pozostawienie samochodu na jednym z parkingów w centrum Kazimierza. Nie kosztują dużo, a unikniemy korków i niepotrzebnych nerwów z parkowaniem. Rezygnując z samochodu można za to przespacerować się bardzo sympatyczną ulicą Krakowską i wypić zimną Perłę między koncertami. Wszystkie parkingi, na których można zostawić samochód w centrum Kazimierza są zaznaczone na festiwalowej Dobrej Mapie oraz w festiwalowej aplikacji mobilnej.