1. Gdzie dokładnie obywa się festiwal?

Wszędzie. Koncerty odbywają się w Kamieniołomach. Strefy i Przygody rozsiane są po całym mieście i okolicach. Bezspinkowe poruszanie się ułatwi Wam festiwalowa Dobra Mapa oraz festiwalowa aplikacja mobilna.

2. Gdzie i kiedy można wymienić karnety na opaski?

Karnety na opaski można wymienić w Punkcie Informacyjnym / Kasach na Rynku lub w przy wejściu do Kamieniołomów.

Punkt Informacyjny / Kasy na Rynku funkcjonują:

  • we środę 17 lipca – od 12:00 do 22:00
  • w czwartek, piątek i sobotę – od 10:00 do 17:30

Kasy przy wejściu do Kamieniołomów funkcjonują:

  • w czwartek, piątek i sobotę – od 18:30 do 24:00

3. Czy na miejscu będzie można kupić karnety?

O ile nie wyczerpią się pule (do czego jest już całkiem blisko) będzie to można zrobić w miejscach wymienionych w punkcie 2. Dla bezspinkowego komfortu zachęcamy jednak do zakupów w przedsprzedaży w sekcji Karnety.

4. Czym różnią się od siebie te wszystkie karnety?

Tutaj staraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

5. Od której godziny można wejść do strefy koncertowej w Kamieniołomach?

Bramy Kamieniołomów otwieramy w czwartek o godzinie 18:30, a w piątek i sobotę o godzinie 18:00.

6. Czy festiwal jest przyjazny zwierzętom?

Ze zwierzętami można wejść na każdą ze stref festiwalowych poza strefą koncertową w Kamieniołomach. Na każdej ze stref za zachowanie zwierząt odpowiedzialność ponosi właściciel.

7. Jakie są Oficjalne Pola Namiotowe Kazimiernikejszyn?

8. Mam Karnet Polowy bez nazwy pola – na jakie pole to karnet?

Wszystkie karnety, które mają napisane jedynie „Polowy” bez nazwy pola namiotowego oznaczają Pole Namiotowe Kazimierando, natomiast w świetle zmiany opisanej w punkcie 7 oznaczają Pole Namiotowe z Ciężarówką.

9. Czy można wymienić karnet na opaskę bezpośrednio na polu namiotowym?

Nie, można to zrobić jedynie w Punkcie Informacyjnym na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Patrz punkt 2.

10. Kiedy startują i do kiedy funkcjonują Festiwalowe Pola Namiotowe?

Oficjalne Festiwalowe Pola Namiotowe Albrechtówka i z Ciężarówką budujemy specjalnie dla Was na czas trwania festiwalu – nie są to pola całoroczne. Otwieramy je we środę 17 lipca o godzinie 12:00. Pamiętajcie jednak, że wcześniej musicie wymienić Wasze karnety na opaski oraz odebrać obowiązkowe zawieszki na namiot, bez których nie rozbijecie namiotu na polu. Opaski i zawieszki odbierzecie w Punkcie Informacyjnym na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Patrz punkt 2. Pola namiotowe funkcjonują do niedzieli 21 lipca do godziny 12:00.

11. Mam już karnet, ale bez pola namiotowego – czy mogę je dokupić?

Tak, możesz dokupić Pole Namiotowe z Ciężarówką to zrobić zarówno w przedsprzedaży internetowej jak i na miejscu (o ile będą jeszcze miejsca).

12. Czy można kupić pole namiotowe na 1 dzień?

Oficjalne Pola Namiotowe Kazimiernikejszyn (Kazimierando, Albrechtówka, z Ciężarówką) można kupić jedynie w opcji 3-dniowej (piątek – niedziela), 4-dniowej (czwartek – niedziela) i 5-dniowej (środa – niedziela). Jeśli potrzebujesz pola na krócej, polecamy skorzystać z innych pól namiotowych dostępnych w okolicy.

13. Czy mogę kupić wstęp na jednym Oficjalnych Pól Namiotowych Kazimiernikejszyn nie posiadając karnetu festiwalowego?

Niestety, nasze pola przeznaczone są jedynie dla festiwalowiczy.

14. Czy mogę kupić bilet na jeden koncert?

Niestety nie ma takiej możliwości, ale jeżeli nie możesz zostać na cały festiwal, możesz kupić karnet jednodniowy (Karnet Dobry), który uprawnia Cię do wejścia na wszystkie koncerty, które odbywają się danego dnia oraz wszystkie atrakcje odbywające się w innych strefach tego dnia.

15. Czy dzieci mogą uczestniczyć w koncertach i w jakim wieku wchodzą za darmo?

Tak mogą. Dzieci do 10 roku życia włącznie wchodzą gratis, a od 11 do 15 roku życia włącznie – za 50% ceny.

16. Czy pod strefą koncertową w Kamieniołomach jest parking?

Tak, miejsca parkingowe znajdują się naprzeciwko Kamieniołomów przy ul. Krakowskiej oraz przed PTTK Spichlerz. Są to parkingi improwizowane, nie są organizowane przez nikogo, ale festiwalowicze, co roku z nich korzystają.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak pozostawienie samochodu na jednym z parkingów w centrum Kazimierza. Nie kosztują dużo, a unikniemy korków i niepotrzebnych nerwów z parkowaniem. Rezygnując z samochodu można za to przespacerować się bardzo sympatyczną ulicą Krakowską i wypić zimną Perłę między koncertami. Wszystkie parkingi, na których można zostawić samochód w centrum Kazimierza są zaznaczone na festiwalowej Dobrej Mapie oraz w festiwalowej aplikacji mobilnej.

17. Jestem fotografem / dziennikarzem. Gdzie mogę odebrać akredytację?

Akredytacje medialne można odebrać w Punkcie Informacyjnym na Rynku oraz na Kasach w Kamieniołomach w godzinach ich funkcjonowania – patrz punkt 2.

18. Kiedy za rok odbędzie się Kazimiernikejszyn?

Tak jak zawsze, w przyszłym roku Kazimiernikejszyn odbędzie się w lipcu – w drugi lub trzeci weekend. Dokładną datę kolejnej edycji ogłosimy po zakończeniu festiwalu.