NEPAL ● TANZANIA ● GHANA● POLSKA ● DEKALOG WARTOŚCI – Co naprawdę jest ważne w życiu. Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie. Międzynarodowy projekt realizowany przez autorkę Agnieszkę Pietruszkę, która opowie o swoich odkryciach, wywiadach z ludźmi z całego świata. Projekcja zdjęć i filmu „ ZANZIBAR. DEKALOG WARTOŚCI”.

Słowo o autorce
Agnieszka Pietruszka z wykształcenia pedagog specjalny, jednak życie zawodowe związała z mediami, pracą w radiu i telewizji. Wypadek zmienił jej życie. Porzuciła świat korporacji i zaczęła odkrywać siebie i świat ponownie. Jest autorką międzynarodowego projektu „Dekalog Wartości. Co naprawdę jest ważne w życiu” realizowanego na wszystkich kontynentach. / www. decalogwartosci.com /. Łącząc doświadczenia pracy w mediach i biznesie wraz z podróżami po świecie – codziennym życiem w odmiennych kulturach- i własnymi doświadczeniami życiowymi, zaczęła dzielić się swoimi odkryciami. Obecnie przebywa w Ghanie pracując z dziećmi ulicy, wykorzystywanymi do niewolniczej pracy, starając się także oddać głos dzieciom.
Słowo od autora

Czas na NAS, na Każdego z Nas oddzielnie, na czas wyruszenia w podróż PO SIEBIE SAMEGO i czas na współpracę. Przebywanie w odmiennej kulturze to wielka wartość. To nauka o nas samych. W tych różnicach możemy się przejrzeć jako Europejczycy i każdy z nas oddzielnie jako jednostka. Możemy uczyć się od siebie wzajemnie wielu rzeczy i uzupełniać. Przyznaję jednak, że jest to droga wymagająca otwartości, cierpliwości i niezwykłej pokory. Jak odnaleźć się w tych różnicach, nie tyko kulturowych, ale także „domowych”- różnicach charakteru, myśli, słów. Jest odpowiedź na to pytanie, choć każdy znajdzie w nim inne rozwiązanie. I ta różnorodność jest wielką, piękną wartością.

Share