1. Gdzie dokładnie obywa się festiwal?

Wszędzie. Koncerty odbywają się w Kamieniołomach. Strefy i Przygody rozsiane są po całym mieście i okolicach. Bezspinkowe poruszanie się ułatwi Wam festiwalowa Dobra Mapa oraz festiwalowa aplikacja mobilna.

2. Gdzie i kiedy można wymienić karnety na opaski?

Karnety na opaski można wymienić w Punkcie Informacyjnym / Kasach na Rynku lub w przy wejściu do Kamieniołomów.

Punkt Informacyjny / Kasy na Rynku funkcjonują:

  • we środę – od 12:00 do 22:00
  • w czwartek, piątek i sobotę – od 10:00 do 17:30

Kasy przy wejściu do Kamieniołomów funkcjonują:

  • w czwartek, piątek i sobotę – od 18:30 do 24:00

3. Czy na miejscu będzie można kupić karnety?

O ile nie wyczerpią się pule będzie to można zrobić w miejscach wymienionych w punkcie 1. Dla bezspinkowego komfortu zachęcamy jednak do zakupów w przedsprzedaży w sekcji Karnety.

4. Czym różnią się od siebie te wszystkie karnety?

Tutaj staraliśmy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

5. Czy festiwal jest przyjazny zwierzętom?

Ze zwierzętami można wejść na każdą ze stref festiwalowych poza strefą koncertową w Kamieniołomach. Na każdej ze stref za zachowanie zwierząt odpowiedzialność ponosi właściciel.

6. Jakie są Oficjalne Pola Namiotowe Kazimiernikejszyn?

Pierwszym Oficjalnym Polem Namiotowym Kazimiernikejszyn jest Pole Namiotowe z Ciężarówką. Będziemy ogłaszać także drugie Festiwalowe Pole Namiotowe, ale na ten moment nie możemy ani potwierdzić, ani zaprzeczyć gdzie ono będzie i kiedy to ogłoszenie uczynimy 🙂

7. Czy można wymienić karnet na opaskę bezpośrednio na polu namiotowym?

Nie, można to zrobić jedynie w Punkcie Informacyjnym na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Patrz punkt 2.

8. Kiedy startują i do kiedy funkcjonują Festiwalowe Pola Namiotowe?

Oficjalne Festiwalowe Pola Namiotowe budujemy specjalnie dla Was na czas trwania festiwalu – nie są to pola całoroczne. Otwieramy je we środę 15 lipca o godzinie 12:00. Pamiętajcie jednak, że wcześniej musicie wymienić Wasze karnety na opaski oraz odebrać obowiązkowe zawieszki na namiot, bez których nie rozbijecie namiotu na polu. Opaski i zawieszki odbierzecie w Punkcie Informacyjnym na Rynku lub przy wejściu do Kamieniołomów. Patrz punkt 2. Pola namiotowe funkcjonują do niedzieli 19 lipca do godziny 12:00.

9. Mam już karnet, ale bez pola namiotowego – czy mogę je dokupić?

Możliwość dokupienia jednego z Oficjalnych Pól Namiotowych Kazimiernikejszyn bez karnetu festiwalowego pojawi się bliżej terminu festiwalu. Jeśli chcesz zarezerwować pole namiotowe już teraz, polecamy skorzystać z innych pól namiotowych dostępnych w okolicy.

10. Czy można kupić pole namiotowe na 1 dzień?

Oficjalne Pola Namiotowe Kazimiernikejszyn można kupić jedynie w opcji 3-dniowej (piątek – niedziela), 4-dniowej (czwartek – niedziela) i 5-dniowej (środa – niedziela). Jeśli potrzebujesz pola na krócej, polecamy skorzystać z innych pól namiotowych dostępnych w okolicy.

11. Czy mogę kupić wstęp na jednym Oficjalnych Pól Namiotowych Kazimiernikejszyn nie posiadając karnetu festiwalowego?

Niestety, nasze pola przeznaczone są jedynie dla festiwalowiczy.

12. Czy mogę kupić bilet na jeden koncert?

Niestety nie ma takiej możliwości, ale jeżeli nie możesz zostać na cały festiwal, możesz kupić karnet jednodniowy (Karnet Dobry, w sprzedaży od 1 kwietnia), który uprawnia Cię do wejścia na wszystkie koncerty, które odbywają się danego dnia oraz wszystkie atrakcje odbywające się w innych strefach tego dnia.

13. Czy dzieci mogą uczestniczyć w koncertach i w jakim wieku wchodzą za darmo?

Tak mogą. Dzieci do 10 roku życia włącznie wchodzą gratis, a od 11 do 15 roku życia włącznie – za 50% ceny.

14. Czy pod strefą koncertową w Kamieniołomach jest parking?

Tak, miejsca parkingowe znajdują się naprzeciwko Kamieniołomów przy ul. Krakowskiej oraz przed PTTK Spichlerz. Są to parkingi improwizowane, nie są organizowane przez nikogo, ale festiwalowicze, co roku z nich korzystają.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak pozostawienie samochodu na jednym z parkingów w centrum Kazimierza. Nie kosztują dużo, a unikniemy korków i niepotrzebnych nerwów z parkowaniem. Rezygnując z samochodu można za to przespacerować się bardzo sympatyczną ulicą Krakowską i wypić zimną Perłę między koncertami. Wszystkie parkingi, na których można zostawić samochód w centrum Kazimierza są zaznaczone na festiwalowej Dobrej Mapie oraz w festiwalowej aplikacji mobilnej.

15. Czy aby kupić Karnet Ruchowy najpierw muszę wybrać się na 4-godzinny spacer po lesie, a potem kupić karnet?

Tak, najpierw wybierz się na spacer, a potem wyślij zrzut ekranu z aplikacji na biletmistrz​@kazimiernikejszyn.pl – w odpowiedzi otrzymasz kod na zakup Karnetu Ruchowego. Liczba karnetów jest ograniczona. Karnet Ruchowy nie występuje w opcji z polem namiotowym. Na miejscu nie kupisz Karnetu Ruchowego!

16. Czy na Karnet Ruchowy na spacer po lesie muszą wybrać się 3 osoby?

Nie. Ten karnet wprowadziliśmy, żeby zachęcać ludzi do aktywności i pomagania sobie nawzajem, dlatego jedna osoba wybiera się na 4-godzinny spacer po lesie, a na festiwal wchodzą 3 osoby. Jeden Karnet Ruchowy wymieniamy na trzy karnety Grube. Osoby korzystające z nich nie muszą się nawet znać.

17. Czy można łączyć zniżki na karnety? Wolontariat-ruchowy?

Karnet Połówka, czyli dla udzielających się wolontarystycznie lub w 3 sektorze dotyczy tylko PrzeKarnetu.