Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu na jednym z parkingów w centrum Kazimierza. Nie kosztują dużo, a unikniemy korków i niepotrzebnej spinki związanej z parkowaniem w okolicach Kamieniołomu, gdzie miejsca dla samochodów jest mało, przed i po koncertach panuje ogromny ruch pieszy, przez co tworzą się korki. Rezygnując z samochodu można za to przespacerować się bardzo sympatyczną ulicą Krakowską i wypić zimną Perłę między koncertami. Wszystkie parkingi w centrum Kazimierza, na których można zostawić samochód są zaznaczone na festiwalowej Dobrej Mapie, która będzie dostępna przed festiwalem.

Miejsca parkingowe znajdują się również naprzeciwko Kamieniołomów przy ul. Krakowskiej oraz przed PTTK Spichlerz. Część z tych parkingów jest oznaczonych, mają wyznaczone miejsca i zawsze dwie osoby dbające o sprawną organizację. Są one płatne – 20 zł za postój (tylko gotówką, bez ograniczenia godzinowego). Niestety tych miejsc nie jest dużo, dlatego w pierwszej kolejności korzystaj z parkingów w centrum Kazimierza.

TYMCZASOWA ORGANIZACJA RUCHU

W trakcie trwania Festiwalu na ul. Krakowskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę Kamieniołomu. Wyjazd spod Kamieniołomu będzie możliwy tylko ulicą Krakowską, kierując się w stronę promu na Wiśle, a następnie pod górę do ulicy Słonecznej.

Z ulicy Słonecznej nie będzie można dojechać do Kamieniołomu, ponieważ obowiązywał będzie zakaz skrętu w prawo z ulicy Słonecznej, w stronę ul. Krakowskiej do Kamieniołomu. Dlatego przy ulicy Słonecznej, przed skrętem w ul. Karkowską, dostępny będzie zorganizowany parking z obsługą. Płatny 20 zł (tylko gotówka).

mapa drogowa