Blenders to kapela z krwi i kości z Trójmiasta, o której dużo się w Polsce i poza nią pisało,  która grała na masie wydarzeń telewizyjnych, gościła na wielu studenckich juwenaliach i najważniejszych krajowych festiwalach. 

Ich popularność odbiła się głośnym echem, a dowodem na to jest to, że do dziś na wielu  wydarzeniach można usłyszeć największe hity zespołu, takie jak „Ciągnik”, “Biribomba”, “Punkt G”, “Czuję, że ja muszę”, “Włos to Włos”, “Poniedziałek”, „Owca,” „Za pokojem”, czy “Mała obawa”. 

Zespół zagrał blisko 800 koncertów i występował na jednej scenie m.in. z Foo Fighters,  Alphaville czy Ice-T.  Był częścią legendarnej trasy Inwazja Mocy.

W 2022 roku w związku z powrotem zespołu na scenę w legendarnym składzie, Blenders  zagrali na dwóch dużych i ważnych festiwalach na festiwalowej mapie polski tj. Pol’and’Rock  Festival i CieszFanów Festiwal. Zagrali też na powitanie z fanami koncert u siebie w domu, w  Trójmieście, w wypełnionym po brzegi Teatrze Szekspirowskim. 

Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem i ogłosił swoją obecność na Festiwalach Rockowizna w Poznaniu i Krakowie u boku m.in. Kultu, T.Love, Organka, Nocnego Kochanka czy Łydki Grubasa. Pojawi się też na legendarnym Kazimiernikejszyn Festiwal obok Dubiozy Kolektiv, Katarzyny Nosowskiej, czy Vito Bambino.

Share