Chonabibe to zespół muzyczny założony w 2009 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie dwa albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: “Migracje” (2014) i “Panoramy” (2015). Inspirowani hip hopem, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą trudny do sklasyfikowania, a jednak bardzo wyrazisty styl. Składają się na niego zaangażowane, polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami, syntezatorami oraz beat-box’em.

Historia kolektywu sięga roku 2007, kiedy to muzycy zespołów Al-Fatnujah i Geto Blasta, oraz lokalni aktywiści zawiązywali przyjaźnie i zaczęli tworzyć i realizować plany pod wspólnym szyldem. Efektem tych działań był klub “Dyskoteka Chonabibe” (2008/2009) oraz sześć edycji Festiwalu Chonabibe, który odbywa się latem w Opolu Lubelskim i coraz wyraźniej odznacza się na festiwalowej mapie Polski.

Prawdziwym żywiołem zespołu są koncerty, które gromadzą fanów w pełnym spektrum wiekowym. Show w wykonaniu Chonabibe to wyjątkowy kontakt z widownią i natychmiastowe wciągnięcie słuchacza w eklektyczny świat ich muzyki. Do tej pory wystąpili m.in. podczas Ostróda Reggae Festival, Warsaw Challenge, Regałowisko i wielu innych koncertów na terenie całego kraju, ale również za granicą – w Grecji i Bułgarii.

W skład zespołu wchodzą:
Hubert “Jahdeck” Pyrgies – teksty, wokal, gitara, beatbox, perkusjonalia,
Mateusz “Fat Matthew” Jaroszewski – wokal, beatbox,
Michał “Positivo” Dyrka – programming, instrumenty klawiszowe,
Bartłomiej “Czekol” Grzechnik – instrumenty klawiszowe, perkusjonalia,
Witold “V-tech” Walencik – perkusja,
Artur “Yankee” Matusewicz – gitara, wokal.

Share