Damian Syjonfam – wokalista, autor tekstów i muzyki. Czołowy artysta polskiej sceny reggae. Kojarzony przede wszystkim z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem jedności, miłości i harmonii ze światem i z samym sobą. Ma oryginalną barwę głosu wobec, której trudno jest być obojętnym. Często wypowiada się w ważnych kwestiach w niebanalny sposób. Jego muzyczna droga zaczęła się w 2012 roku. Zespół Comeyah, w którym śpiewał i był autorem tekstów, wydał wtedy debiutancką płytę „Na wschód” cały nakład tej płyty został wyprzedany.

W 2014 Damian wydał solową płytę „Wracam do domu”, której premiera odbyła się na Ostróda Reggae Festiwal. Płyta w pierwszym miesiącu sprzedaży znalazła się na drugim miejscu listy OLIS i sprawiła, że Syjonfam z dnia na dzień zyskał ogromną popularność. Singiel „Powstanie” jest jedną z najpopularniejszych piosenek wokalisty.

W 2016 roku ukazała się druga płyta artysty „To co było, to będzie”, która podobnie jak poprzednia znalazła się na liście OLIS, a singiel promujący płytę „Kto siłę ma” stał się hymnem motywującym mnóstwo ludzi do życia i działania.
Damian Syjonfam do tej pory współpracował z takimi artystami jak: Paprodziad, Pablopavo, Mesajah, Arkadio, Tabu.
Do tej pory wystąpił na wielu znaczących imprezach jak, np. Ostróda Reggae Festiwal, Przystanek Woodstock, One Love Fest, Slot Art, Męskie Granie w Żywcu, Mistrzostwa Świata w Skokach Narciarskich, Regałowisko Bielawa i mnóstwo koncertów w całej Polsce i niektórych państwach europejskich (Czechy, Szkocja).

W 2018 roku ukazała się najnowsza płyta „Czuję, więc jestem”. Autorem tekstów, muzyki i producentem płyty jest Damian Syjonfam. Udział w nagraniach wzięli między innymi muzycy z zespołu D’Roots Brothers, z którymi Damian wystąpi na Kazimiernikejszyn.

Share