Gogol Bordello – Nowojorska formacja ugruntowała swoją wyjątkową pozycję na festiwalach i w miejscach koncertowych na całym świecie, nie wykazując żadnych oznak zwolnienia tempa. Jaki jest ich sekret? Nieskończona energia, doskonała jakość i zawsze niezapomniana zabawa!

Uwielbiany przez fanów na całym świecie, zespół dostarcza niezrównane, globalne punkowe show, które przekształca nowych widzów w wiernych fanów na całe życie. Dzięki zdolności do tworzenia piosenek, które nie chcą wyjść z głowy (Start Wearing Purple, Wunderlust King, American Wedding), przyciągają fanów zarówno Nicka Cave’a, jak i Manu Chao czy Rancid. To niemożliwe? A jednak! Niech świadczą o tym ich albumy, produkowane przez rockowe legendy, Ricka Rubina i Steve’a Albini’ego.

Gogol Bordello regularnie dzieli scenę z takimi gigantami jak System of a Down, Queens of the Stone Age, Rancid, Green Day, New Order, Primus, a także jest stałym gościem na festiwalach na całym świecie (Coachella, Hellfest, Roskilde, Lollapalooza, Riot Fest, Sziget, Slamdunk i wielu innych), stale poszerzając swoje globalne grono fanów również poprzez własne trasy koncertowe. Ich zaangażowanie w jednoczącą misję kulturową stało się tematem niedawno dokumentu “Scream of My Blood: A Gogol Bordello Story” wyprodukowanego przez VICENEWS w 2023 roku, który miał premierę na Tribeca Film Festival.

Wokalista i główny autor tekstów, Eugene Hutz, zaprzyjaźnił się z Hollywood, pojawiając się w kilku filmach u boku takich gwiazd jak Stephen Graham, Elijah Wood, Vicky McClure i Richard E. Grant.

Share