Józef Broda – folklorysta, pedagog i multiinstrumentalista, a do tego budowniczy instrumentów ludowych. Prowadził warsztaty muzyczne, teatralne i obrzędowe dla dzieci, studentów i dorosłych, ucząc ich wsłuchiwania się w naturę. Występował z Warszawskim Kwartetem Saksofonowym, prowadził koncerty i przeglądy folkowe, m.in. na Festiwalu Nowa Tradycja, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Swoje przemyślenia na temat przyrody, ludzi i ich współegzystencji zawarł w wielu rozmowach i wywiadach, mówiąc, że mądrością człowieczą jest to, żeby miał świadomość, że jest cząstką większej całości, której nie jest i nie będzie w stanie objąć. Może ją jedynie poznawać cząstkowo. I to poznawanie jest wielką nagrodą, pozwala nam doświadczyć, że jesteśmy czymś więcej…

W spotkaniu z serii Katole Bez Spinki przeniesie nas w świat wyjątkowej wrażliwości na otaczający nas świat! Rozmowę poprowadzi franciszkanin zwykluch, od kilku lat duszpastersko wspierający działania KBS, br. Cordian Szwarc OFM.

Share