Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój, w całości autorski, debiutancki album „Parsley” zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukelele.
Cały pierwszy nakład został błyskawicznie wyprzedany a tytuł znalazł się pośród najpopularniejszych na serwisie iTunes. Sam album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki i scharakteryzowany jako
zaskakujący i porywający. Następstwem udanego debiutu było zaproszenie na Open’er Festival, gdzie pierwszy ( !!!) koncert Artystki z entuzjazmem przyjęła ponad tysięczna publiczność.
W następnych dniach singiel On My Own, promujący płytę Parsley, zna stałe zagościł na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia.
Po zagraniu dosłownie kilku koncertów, Julka ruszyła jesienią w regularną trasę klubową która okazała się być ogromnym sukcesem. Większość koncertów wyprzedała się błyskawicznie a wielu miastach zespół wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów występował dwa razy tego samego dnia.
Do dziś , niewiele ponad pół roku po premierze Julia samodzielnie, wyłącznie za pośrednictwem swojej strony internetowej sprzedała ponad 8000 płyt a jej utwory cięszą się ogromną popularnością w serwisach cyfrowych.

Share