Natalia de Barbaro urodziła się w 1970 roku. Z wykształcenia jest psychologiem. Na stałe związana jest z magazynem “Wysokie Obcasy”, gdzie zajmuje się pisaniem felietonów. Jej specjalizacją jest psychologia społeczna i marketing polityczny. Ponadto Natalia de Barbaro wykłada na krakowskim Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmowała się również prowadzeniem kampanii prezydenckich.

Natalia de Barbaro wydała dwa tomiki poezji zatytułowane “Ciemnia” i “Tkanka”. Swoje doświadczenie polityczne wykorzystała do napisania znanego przewodnika, wyjaśniającego tajniki kampanii wyborczych. Dzieło to, pt. “Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej”, skierowane jest przede wszystkim dla osób, które zawodowo zajmują się polityką.

W 2021 roku opublikowana została kolejna książka Natalii de Barbaro pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”. Autorka wykorzystuje w niej swoje doświadczenie zawodowe w pracy z kobietami. Książka ta dedykowana jest kobietom, które chcą zmienić swoje życie, nauczyć się bardziej cieszyć z codziennych rzeczy i kierować się w swojej codzienności swoimi potrzebami i marzeniami.

Share