Przyśpiewki i tańce góralskie w wykonaniu zespołu Majeranki & Katoli bez Spinki. Dudy, skrzypce, tańce podhalańskie i rozmowa z Piotrem Majerczykiem o tym co w nasze wychowanie wnosi tradycja! 🙂 Poznaliśmy się rok temu podczas festiwalu i tak narodził się pomysł, aby połączyć głosy, instrumenty i zaprosić Was na mini-koncert przygotowany specjalnie na Kazimiernikejszyn! Majeranki & Piotr Majerczyk oraz Katole bez Spinki w składzie br. Cordian (wokal, gitara), Kostek (perkusja).

„Majeranki” powstały w 2005 roku. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Dorota Majerczyk, z wykształcenia etnolog i folklorysta. Kapelą kieruje Piotr Majerczyk, znany nie tylko na Podhalu instrumentalista. Repertuar został oparty na folklorze Niżnego Podhala.

Piotr Majerczyk – skrzypek, instrumentalista ludowy z Podhala. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali folklorystycznych między innymi w Kazimierzu nad Wisłą, Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Tygodnia Kultury Beskidzkiej, Ogólnopolskiego Festiwalu Dudziarzy w Poznaniu, Międzynarodowego Festiwalu w Brusach, Chojnicach i Sierakowicach. Jest również budowniczym instrumentów pasterskich: dud, piszczałek, trombit a także innych złóbcoków i skrzypiec. Założył i jest liderem zespołu Siwy Dym.

Share