Szymon Hołownia – polski pisarz, publicysta i dziennikarz. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii Wywiad i w 2007 w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne. Na koncie ma również nagrody „Ślad”, MediaTory, Wiktora w kategorii Największe Odkrycie Telewizyjne oraz Wiktora Publiczności. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1. obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Ludzi w czasach Jezusa” (2016) i „Instrukcję Obsługi Solniczki” (2017). Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujące działalność Domu Dziecka w Kasisi (Zambia), hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Temat spotkania: Ludzie i zwierzęta: nasze wybory

Spotkanie o tym, jak człowiek traktuje dzisiaj zwierzęta i środowisko. Ograniczanie jedzenia mięsa a argumenty typu “a Jezus jadł rybę!”. Czy zwierzęta idą do nieba, a jeśli tak, to gdzie są, gdy my jesteśmy w czyśćcu? Czy jedzenie mięsa w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, sobotę i niedzielę to grzech i dlaczego? A co z rybami?

Rolnicy, ekolodzy, myśliwi i księża: jak poukładać na nowo nasze relacje z resztą Stworzenia? “Boskie zwierzęta”- nowa książka Szymona Hołowni, przyjaciela dwóch cudownych psów: Grafita i Żelki, zaskakuje, inspiruje i odkrywa prawdziwą miłość, wierność i uczciwość boskich zwierząt.

Share