Vito Bambino – kompozytor, producent muzyczny, aktor, wokalista zespołu Bitamina, również solowy. Sam artysta swoje muzyczne początki datuje na 2003 rok, a poważny rozgłos zyskał po wydaniu z Bitaminą popularnego utworu „Dom”. Razem z zespołem współpracował też z Dawidem Podsiadło, kiedy to nagrali duet w utworze „Nikt” na producencką płytę kolektywu Flirtini. Vito współtworzył z największymi gwiazdami polskiej muzyki, takimi jak: Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka w utworze „Boje się o Ciebie” czy Sanah w „Ale Jazz!”. Ten ostatni bardzo szybko zyskał status „Diamentowego Singla”.

Jeden z założycieli zespołu Bitamina – projektu przyjaciół z młodości, którego niepowtarzalne rytmy i flow szybko przypadły do gustu polskiej publiczności. Zespół ma na koncie 5 albumów, z czego 3 LP – „Plac Zabaw” (2014), „Kawalerka” (2017) i „Kwiaty i Korzenie” (2019) szybko zyskały uznanie fanów i krytyków.

We wrześniu 2020 roku wydał solowy album „Poczekalnia”, razem z zapowiadającymi singlami: „Bunkrów nie ma”, „Rampage” (złota płyta) i „Oddaj”, do którego dograła się Natalia Szroeder. 2021 rok to wyżej wspomniana współpraca z Sanah, ale też niezwykle popularny singiel „Nudy”, który szybko pokrył się platyną. W 2022 roku to koncerty na największych polskich festiwalach, ale też pojawienie się utworów „Poszło”, „Maj” i „Chyba Wiem”.

Share