Polski Instytut Przedszkoli LeśnychW czasie festiwalu dzieci biorą udział w zorganizowanych warsztatach tematycznych. Warsztaty prowadzone są przez różne grupy, niektóre zajęcia są z rodzicami, podczas niektórych można zostawić dzieci z opiekunami. W tym roku naszym Partnerem Małej Strefy jest Polski Instytut Przedszkoli Leśnych wraz z Leśnym Przedszkolem Puszczyk i Leśną Szkołą Puszczyk.

Leśne Przygody dla rodzin z dziećmi 3-6 lat
czwartek / piątek / sobota, godz. 14:00 – 15:15

Na te warsztaty zaprosimy całe rodziny, żeby pokazać, że las to nie tylko miejsce spacerów, czy zbierania grzybów, że Baba Jaga ich nie porwie jak będą „niegrzeczne”. Z nami przekonają się, że nie ma lepszego placu zabaw, nie ma bardziej miękkiego dywanu niż mech, nie ma lepszej wspinaczki niż ta na drzewo.

To okazja to zacieśniania więzów nie tylko z naturą, ale też między rodzicami i dziećmi i budowanie relacji w oparciu o wspólne
doświadczenia. Pokażemy jak poznawać las wszystkimi zmysłami, jak rozbudzić wyobraźnię, otworzyć na doświadczenia, bez strachu.
Będziemy wąchać, smakować, turlać, bujać, a nawet tworzyć perfumy i podkradać wiewiórkom orzechy.

Leśne Przygody – Drużyna Puszczyka dla dzieci 7-14 lat
czwartek / piątek / sobota, godz. 15:30 – 17:00

Zapraszamy dzieci na godzinę pełną wrażeń i wspaniałą leśną przygodę. W ich odbiorze, przygodę bez szczególnego planu i scenariusza. Taką „po prostu”, spontaniczną.

Pokażemy, że najlepszy tor parkourowy jest w lesie, może zbudujemy bazy, może stworzymy tajne mapy lub tory wyścigowe. Będziemy tropić, smakować, budować, niszczyć… po prostu bawić się!